Tournament Schedule

Day 1 – 8th June 2019 : Group matches

Group A – Day 1 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

PA1

1

11:00 – 11:45

HC Schiedam

Harvestehuder THC

1 – 0

 

PA2

2

11:00 – 11:45

Armagh Hockey Club

HC Schaerweijde

0 – 3

 

PA3

3

14:00 – 14:45

Armagh Hockey Club

HC Schiedam

1 – 1*

 

PA4

4

14:00 – 14:45

Harvestehuder THC

HC Schaerweijde

0 – 3

 

PA5

1

16:00 – 16:45

Harvestehuder THC

Armagh Hockey Club

2 – 0

 

PA6

2

16:00 – 16:45

HC Schaerweijde

HC Schiedam

2 – 0

 

 

Group B – Day 1 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

PB1

1

12:00 – 12:45

KTHC Rot-Weiss Köln

RCP De Barcelona

3 – 0

 

PB2

2

12:00 – 12:45

HC Den Bosch

HC Twente

1 – 3

 

PB3

3

15:00 – 15:45

KTHC Rot-Weiss Köln

HC Den Bosch

0 – 5

 

PB4

4

15:00 – 15:45

RCP De Barcelona

HC Twente

0 – 15

 

PB5

1

17:00 – 17:45

RCP De Barcelona

HC Den Bosch

0 – 10

 

PB6

2

17:00 – 17:45

HC Twente

KTHC Rot-Weiss Köln

8 – 1

 

 

Group C – Day 1 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

PC1

3

11:00 – 11:45

RHV Leonidas

Mannheimer HC

2 – 2*

 

PC2

4

11:00 – 11:45

HGC

HC Tilburg

3 – 1

 

PC3

1

14:00 – 14:45

RHV Leonidas

HGC

1 – 1*

 

PC4

2

14:00 – 14:45

Mannheimer HC

HC Tilburg

0 – 2

 

PC5

3

16:00 – 16:45

Mannheimer HC

HGC

1 – 1*

 

PC6

4

16:00 – 16:45

HC Tilburg

RHV Leonidas

2 – 0

 

 

Group D – Day 1 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

PD1

3

12:00 – 12:45

Eintracht Braunsweig

Czech Republic

1 – 0

 

PD2

4

12:00 – 12:45

SV Kampong

HV Victoria

2 – 0

 

PD3

1

15:00 – 15:45

Eintracht Braunsweig

SV Kampong

1 – 3

 

PD4

2

15:00 – 15:45

Czech Republic

HV Victoria

0 – 2

 

PD5

3

17:00 – 17:45

Czech Republic

SV Kampong

0 – 1

 

PD6

4

17:00 – 17:45

HV Victoria

Eintracht Braunsweig

3 – 0

 

 

Day 2 – 9th June 2019 : Group stage 2

Group 1 – Day 2 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

FA1

1

11:00 – 11:45

HC Schaerweijde

HC Den Bosch

1 – 0

 

FA2

2

11:00 – 11:45

HGC

HV Victoria

3 – 1

 

FA3

3

14:00 – 14:45

HV Victoria

HC Schaerweijde

0 – 2

 

FA4

4

14:00 – 14:45

HC Den Bosch

HGC

1 – 0

 

FA5

1

16:00 – 16:45

HC Schaerweijde

HGC

2 – 0

 

FA6

2

16:00 – 16:45

HC Den Bosch

HV Victoria

3 – 0

 

 

Group 2 – Day 2 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

FB1

3

11:00 – 11:45

HC Schiedam

HC Twente

2 – 4

 

FB2

4

11:00 – 11:45

HC Tilburg

SV Kampong

2 – 1

 

FB3

1

14:00 – 14:45

HC Twente

HC Tilburg

1 – 1*

 

FB4

2

14:00 – 14:45

SV Kampong

HC Schiedam

7 – 0

 

FB5

3

16:00 – 16:45

HC Twente

SV Kampong

0 – 8

 

FB6

4

16:00 – 16:45

HC Schiedam

HC Tilburg

0 – 2

 

 

Group 3 – Day 2 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

FC1

1

10:00 – 10:45

Harvestehuder THC

RCP de Barcelona

6 – 0

 

FC2

2

10:00 – 10:45

Mannheimer HC

Czech Republic

2 – 0

 

FC3

3

12:00 – 12:45

Mannheimer HC

Harvestehuder THC

0 – 2

 

FC4

4

12:00 – 12:45

Czech Republic

RCP de Barcelona

1 – 0

 

FC5

1

15:00 – 15:45

RCP de Barcelona

Mannheimer HC

0 – 8

 

FC6

2

15:00 – 15:45

Czech Republic

Harvestehuder THC

0 – 0*

 

 

Group 4 – Day 2 

Match Code

Pitch

Duration

 

Match

 

Score

 

FD1

3

10:00 – 10:45

Armagh HC

KTHC Rot-Weiss Köln

0 – 1

 

FD2

4

10:00 – 10:45

RHV Leonidas

Eintracht Braunsweig

4 – 1

 

FD3

1

12:00 – 12:45

Eintracht Braunsweig

Armagh HC

1 – 0

 

FD4

2

12:00 – 12:45

KTHC Rot-Weiss Köln

RHV Leonidas

0 – 4

 

FD5

3

15:00 – 15:45

Armagh HC

RHV Leonidas

0 – 8

 

FD6

4

15:00 – 15:45

KTHC Rot-Weiss Köln

Eintracht Braunsweig

1 – 2

 

 

Day 3 – 10th June 2019 : Finals

Finals

 

Match Code

Pitch

Duration

Place

 

Match

 

Score

DHF1

3

09:00 – 09:45

13 – 16

Czech Republic

 

Armagh HC

 

0 – 1

DHF2

4

09:00 – 09:45

13 – 16

KTHC Rot-Weiss Köln

RCP De Barcelona

 

2 – 0

CHF1

1

09:00 – 09:45

9 – 12

Harvestehuder THC

Eintracht Braunsweig

2 – 0

CHF2

2

09:00 – 09:45

9 – 12

Mannheimer HC

RHV Leonidas

0* – 0

BHF1

3

10:00 – 10:45

5 – 8

HGC

HC SChiedam

3 – 0

BHF2

4

10:00 – 10:45

5 – 8

HC Twente

HV Victoria

1 – 3

HF1

1

10:00 – 10:45

1 – 4

HC Schaerweijde

SV Kampong

1* – 1

HF2

2

10:00 – 10:45

1 – 4

HC Den Bosch

HC Tilburg

2 – 0 

DF1

3

11:00 – 11:45

13 – 14

Armagh HC

Rot-Weiss Köln

0 – 2

DF2

4

11:00 – 11:45

15 – 16

Czech Republic

RCP de Barcelona

4 – 0

CF1

1

11:00 – 11:45

9 – 10

Harvestehuder THC

Mannheimer HC

0 – 0*

CF2

2

11:00 – 11:45

11 – 12

Eintracht Braunsweig

RHV Leonidas

0 – 0*

BF1

2

12:00 – 12:45

5 – 6

HGC

HV Victoria

1 – 1*

BF2

3

12:00 – 12:45

7 – 8

HC Schiedam

HC Twente

1 – 3

F1

1

13:00 – 13:45

1 – 2

HC Schaerweijde

HC Den Bosch

1 – 4

F2

1

12:00 – 12:45

3 – 4

SV Kampong

HC Tilburg

1 – 1*